17 Aralık 2018 Pazartesi       Anasayfa  -  Reklam  -  Künye  -  İletişim
Siyaset  -   Çiftlikköy  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -   Firma
Rehberi
Son Dakika :
AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Öztabak   -   
YALOVA
      
 Anasayfa    >  Güncel
  Erbaş ‘İl Buluşmaları’ kapsamında Yalova’daydı   11.07.2018  
   İl buluşmaları kapsamında illere ziyaretlerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,illerde yürütülen din hizmetleri ve din eğitimleri hakkında bölgede görev yapan din görevlileri ile fikir alışverişinde bulundu.
   

Yalova’daki hafızlık cemiyeti törenlerine de katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen hanım hafızların icazet merasimine iştirak etti. Hafızlık icazet töreni kapsamında konuşma gerçekleştiren İl Müftüsü Turgut Açari, Diyanet İşleri Başkanı’na ve Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’a teşekkür etti ve hafızlığın önemine vurgu yaparak;“Hafızlık eğitimi son derece zor bir eğitimdir, zorluklar aşıla aşıla hafızlık elde ediliyor. Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen merasimimiz bizler için büyük bir memnuniyet oldu. Bizler de bu kapsamda çalışmalarımızı arttırarak devam ediyoruz” dedi.

Vali Tuğba Yılmaz ise;“Muhterem başkanımızın il buluşmaları adı altında 81 vilayete ziyaretleri sürerken, ilimizi de öncelikli iller arasına almasından dolayı ben sizler adına kendisine teşekkür ediyorum. İlimizde rektörlük yaptığı süre içerisinde de üniversitemiz için canla, başla koşturduğuna şahidim. Şu anda da Diyanet İşleri Başkanı olarak ilimizde bulunmasından dolayı kendisiyle gurur ve onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bizler ilk emri “Oku” olan bir dinin mensuplarıyız. Önce okumak, ilim sahibi olmak, ilmi insanların hayır işlerinde kullanmak ve kendimizi geliştirmek zorundayız. Kızlarımızı kutluyorum, onlara başarılar diliyorum” dedi.

Kur’an’ın anlaşılması gerektiğine vurgu yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş; “Ne diyor peygamberimiz veda haccında ‘Size iki şey bırakıyorum. Bunlara uyduğunuz müddetçe asla sapıtmayacaksınız. Allah’ın kitabı ve resulünün sünneti…’ Allah’ın kitabı, işte hafızlarımızın hıfz ettiği; gönüllerine, kalplerine,zihinlerine yerleştirdiği o ayetlerdir Kuran-ı Kerim… Bunlar insanı ve inanan toplulukları yücelten ayetlerdir. Rabb’imiz nice kavimleri, nice milletleri işte bu kitapla yüceltmiştir. O kitabı dikkate almayan, onun hayat veren ilkelerine tavır alan topluluklar da nice talihsizliklere, nice kötü durumlara düşer olmuştur. Milletimizin, büyük medeniyetler kurmasında, zor zamanlardan çıkmasında, istiklal mücadelesi dönemlerinde en büyük imkanı ve motivasyonu inandığı kitabı Kur’an-ı Kerim olmuştur. Bu gün de devasa sorunlarla boğuşan dünyamızın hangi meselesini çözmek istersek mutlaka Kur’an-ı Kerim’in mesajlarını gündeme almak zorundayız. Çünkü Kur’an bir hidayet rehberidir ve en doğru yolu gösteren kitaptır. Hafız kardeşlerimiz, her biriniz Hz. Aişe’ler, Hz. Fatıma’lar, Hz. Hatice’ler ruhuyla yetiştiniz ve inşallah ömrünüzü böyle geçireceksiniz. Sizlerden istirhamım, her biriniz hafızlığınızı tekrar edeceksiniz, unutmayacaksınız ve her biriniz inşallah önümüzdeki yıllarda kendiniz gibi nice hafızlar yetiştireceksiniz. Umudumuz sizlersiniz. Bu milletin ahlakıyla, iffetiyle ailesine sahip çıkan ve aile hayatına zerre kadar leke getirmeyecek bir ilkeli davranışla geleceğe insanları hazırlayacak, güzel nesiller yetiştirecek sizin gibi hanımefendilere gerçekten ihtiyacımız var. Ben sizleri ve size emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından genç hafızlara belgeleri verildi ve hediye takdimi yapıldı.

Haber/Fotoğraf: Nilüfer Ateş

 

      Köşe Yazarları


Ayhan Polat

Kalemin Gölgesi


O gün çok yakın, ‘Yalova Yollarında Yolunu Bulanlar…’
Fikret Kır

Bakış Açısı


YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARININ GARANTİ SÜRELERİ HAKKINDA
Fikret Şipal
ENDÜSRİ 4.0; BİR SEVR Mİ?LOZAN MI? YOKSA MARSHAL MI?
İdris Durmuş
ÇÖZÜM DOĞA’DA
Mesut Ay

Parantez


“İnsanlık deryasına iyilik mayası çalmak”
Nalan Büyük Akkan
Yeni nesil saç çıkartma yöntemleri
Nazmi KARAHASANOĞLU
SİYASETİN SESSİZ NABZI
Şaban Kurtoğlu
İNSAN ÜZERİNDE DENEY
Turgut Açari
PAYLAŞMAK GÜZELDİR (2)


Copyright © 1995 - 2018
       Çiftlikköy   -    Diğer   -    Eğitim   -    Güncel   -    İlçeler   -    Kültür Sanat   -    Magazin   -    Sağlık   -    Siyaset   -    Spor   -          

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
Künye

Reklam

İletişim Bilgilerimiz
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.yalovamanset.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!