18 Ekim 2018 Perşembe       Anasayfa  -  Reklam  -  Künye  -  İletişim
Siyaset  -   Çiftlikköy  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -   Firma
Rehberi
Son Dakika :
YALOVA
      
 Anasayfa    >  Kültür Sanat
  Yalovalı sanatseverlerden Çini Sergisi’ne yoğun ilgi   12.09.2018  
   Dr. Öğretim Üyesi Nursel Karaca tarafından YÜSEM bünyesinde yürütülen “Çini Sanatı Eğitici Eğitimi” programının sergi açılışı ve sertifika töreni, sanatseverin yoğun ilgisiyle gerçekleşti.
   

Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Nursel Karaca’nın Yalova El Sanatları Derneği katkılarıyla Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜSEM) bünyesinde yürüttüğü “Çini Sanatı Eğitici Eğitimi” programının sergi açılışı ve sertifika töreni gerçekleşti. Yalova Kent Müzesi’ndeki serginin açılışına Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Öksüz, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova İl Kültür Turizm Müdürü Şeref Tali ve Yalova Üniversitesi Genel Sekreter V. Sayim Oral başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Yalovalı sanatseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği sergide, Çini Sanatı Eğitici Eğitimi programı kapsamındaki derslere katılan A. Meltem Tunç, Emel Meseci, Eylem Sezgin, Hatice Elibol, Melek Büyükkalem, Naile Kurdaş, Nermin Özgen, Nimet Bayçora, Sevgi Kılınç, Süreyya Sepin ve Türkan Özdemir’in eserleri sergilendi. Kurdele kesimiyle başlayan açılış törenin ardından katılımcılar çini eserlerinin yer aldığı sergi alanı gezerek eserler hakkında bilgi aldı. Çini Sanatı Eğitici Eğitimi programına katılan kursiyerlerin sertifikaları ise törene katılan önemli isimler tarafından takdim edildi.

Yalova Kent Müzesi’ndeki çini sergisi 16 Eylül’e kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

 

 

      Köşe Yazarları


Ayhan Polat

Kalemin Gölgesi


Siyasi partilerde seçim hareketliliği...
Aysun Tekin
HOŞGELDİN 2018
Fikret Kır

Bakış Açısı


KÜTÜPHANELERDE VE ARŞİVLERDE GAZLI SİSTEM KULLANIMI
Fikret Şipal
ENDÜSRİ 4.0; BİR SEVR Mİ?LOZAN MI? YOKSA MARSHAL MI?
İdris Durmuş
BU ŞEHİR İÇİN “BEN DE VARIM” DİYEBİLMELİYİZ!
Mesut Ay

Parantez


TUZAK KURANLAR VE TUZAĞA DÜŞENLER
Nalan Büyük Akkan
BABY FACE
Nazmi KARAHASANOĞLU
BİR RÜYA GÖRMEK İSTİYORUM
Şaban Kurtoğlu
İNSAN ÜZERİNDE DENEY
Turgut Açari
PAYLAŞMAK GÜZELDİR (2)


Copyright © 1995 - 2018
       Çiftlikköy   -    Diğer   -    Eğitim   -    Güncel   -    İlçeler   -    Kültür Sanat   -    Magazin   -    Sağlık   -    Siyaset   -    Spor   -          

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
Künye

Reklam

İletişim Bilgilerimiz
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.yalovamanset.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!