16 Şubat 2019 Cumartesi       Anasayfa  -  Reklam  -  Künye  -  İletişim
Siyaset  -   Çiftlikköy  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -   Firma
Rehberi
Son Dakika :
İntihar etti!   -    AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Öztabak   -   
YALOVA
      
 Anasayfa    >  Kültür Sanat
  Yalovalı sanatseverlerden Çini Sergisi’ne yoğun ilgi   12.09.2018  
   Dr. Öğretim Üyesi Nursel Karaca tarafından YÜSEM bünyesinde yürütülen “Çini Sanatı Eğitici Eğitimi” programının sergi açılışı ve sertifika töreni, sanatseverin yoğun ilgisiyle gerçekleşti.
   

Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Nursel Karaca’nın Yalova El Sanatları Derneği katkılarıyla Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜSEM) bünyesinde yürüttüğü “Çini Sanatı Eğitici Eğitimi” programının sergi açılışı ve sertifika töreni gerçekleşti. Yalova Kent Müzesi’ndeki serginin açılışına Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Öksüz, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova İl Kültür Turizm Müdürü Şeref Tali ve Yalova Üniversitesi Genel Sekreter V. Sayim Oral başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Yalovalı sanatseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği sergide, Çini Sanatı Eğitici Eğitimi programı kapsamındaki derslere katılan A. Meltem Tunç, Emel Meseci, Eylem Sezgin, Hatice Elibol, Melek Büyükkalem, Naile Kurdaş, Nermin Özgen, Nimet Bayçora, Sevgi Kılınç, Süreyya Sepin ve Türkan Özdemir’in eserleri sergilendi. Kurdele kesimiyle başlayan açılış törenin ardından katılımcılar çini eserlerinin yer aldığı sergi alanı gezerek eserler hakkında bilgi aldı. Çini Sanatı Eğitici Eğitimi programına katılan kursiyerlerin sertifikaları ise törene katılan önemli isimler tarafından takdim edildi.

Yalova Kent Müzesi’ndeki çini sergisi 16 Eylül’e kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

 

 

      Köşe Yazarları


Ayhan Polat

Kalemin Gölgesi


Beldelerde hangi aday Belediye Başkanlığına yakın -1-
Emre Doğan
BERGMAN VE İNANÇ ÜZERİNE
Fikret Kır

Bakış Açısı


ARAÇ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİNE GİRİŞ
Fikret Şipal
ENDÜSRİ 4.0; BİR SEVR Mİ?LOZAN MI? YOKSA MARSHAL MI?
İdris Durmuş
ŞEHRİMİZ ÖNCELİĞİMİZ
Mesut Ay

Parantez


SEÇİME DAİR HASBİHAL
Nalan Büyük Akkan
Yeni nesil saç çıkartma yöntemleri
Nazmi KARAHASANOĞLU
CEP TELEFONU MESAİSİ
Şaban Kurtoğlu
İNSAN ÜZERİNDE DENEY
Turgut Açari
PAYLAŞMAK GÜZELDİR (2)


Copyright © 1995 - 2019
       Çiftlikköy   -    Diğer   -    Eğitim   -    Güncel   -    İlçeler   -    Kültür Sanat   -    Magazin   -    Sağlık   -    Siyaset   -    Spor   -          

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
Künye

Reklam

İletişim Bilgilerimiz
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.yalovamanset.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!