18 Ekim 2018 Perşembe       Anasayfa  -  Reklam  -  Künye  -  İletişim
Siyaset  -   Çiftlikköy  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -   Firma
Rehberi
Son Dakika :
YALOVA
      
 Anasayfa    >  Kültür Sanat
  MSK Women & Kids ile Notre Dame hayran bıraktı   02.10.2018  
   Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın desteği ile hazırlanan Notre Dame’ın Kamburu, MSK Women & Kids dans, bale ve jimnastik öğrencileri tarafından izleyiciler ile buluştu.
   

      Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yapılan gösteri, Belediye Başkanı Vefa Salman’ın ve Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner'in ve Yalova Belediyesi Eğitim Koordinatörü Ülker Aksoy'un destekleriyle 1 Ekim Dünya Çocuk Günü gerçekleşti.

   19.45 te, Marmara Spor Kulübü Dans, bale ve jimnastik öğrencilerinin hazırladığı Notre Dame'ın Kamburu adlı eser sahne aldı. Türkiye'de ilk kez çocuklar tarafından ve müzikal olarak Yalovalı öğrencilerin hazırladığı bu muhteşem gösteri, yüzlerce izleyiciyi adeta büyüledi.

       Bale ve Dans Antrenörü Nergis Özören ve Jimnastik Antrenörü, hareket eğitim uzmanı Mustafa Bulut yaptıkları açıklamada: "En kıymetlilerimiz, sezon boyunca gerçekleştirilen derslerde çok çalıştılar. Sabrı, sebat etmeyi, bazen bir birey olarak tek ve güçlü durmayı, bazen de bir takıma ait olmanın verdiği keyfi yaşadılar. Ritim duyguları, motor becerileri ve koordinasyon yetileri, kognitif değerleri en üst noktaya çıkarıldı. Eklem hareketliliği ve kas esnekliği artarken, onlar ünlü bir eseri yorumladılar’’ şeklinde değerlendirmede bulundular.

      4 yaşından 13 yaşına kadar tüm dans öğrencileri, öz güvenleriyle de dikkat çektiler. "Notre Dame’ın Kamburu, Kilise önüne bırakılan çirkin bir bebek ve çingeneler tarafından alıkonulan güzeller güzeli kızın hikâyesini anlatan, Victor Hugo’nun ölümsüz eseridir.

      MSK Women & Kids, seyircilere, Fransa’nın krallık döneminin karanlık günlerinden kesitlerle, kaderin getirdiği tüm olumsuzluklara, yoksulluğa rağmen Quasimodo ve Esmeralda’nın başından geçen saf bir aşkın duygu yüklü hikayesini, Dünya’nın birçok yerinde sergilenen bu ünlü eseri, izleyiciler ile buluşturdu.

 

 

      Köşe Yazarları


Ayhan Polat

Kalemin Gölgesi


Yalova’nın ‘Uzun Adamı’ yeni yüz ve dava adamlarıyla yürüyecek
Aysun Tekin
HOŞGELDİN 2018
Fikret Kır

Bakış Açısı


KÜTÜPHANELERDE VE ARŞİVLERDE YANGIN ALGILAMA VE SÖNDÜRME
Fikret Şipal
ENDÜSRİ 4.0; BİR SEVR Mİ?LOZAN MI? YOKSA MARSHAL MI?
İdris Durmuş
KENTLERİN KÜLTÜREL MİRASLARI
Mesut Ay

Parantez


Manevi Rehberlik Notları
Nalan Büyük Akkan
BABY FACE
Nazmi KARAHASANOĞLU
EĞİTİMİN KODLARI
Şaban Kurtoğlu
İNSAN ÜZERİNDE DENEY
Turgut Açari
PAYLAŞMAK GÜZELDİR (2)


Copyright © 1995 - 2018
       Çiftlikköy   -    Diğer   -    Eğitim   -    Güncel   -    İlçeler   -    Kültür Sanat   -    Magazin   -    Sağlık   -    Siyaset   -    Spor   -          

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
Künye

Reklam

İletişim Bilgilerimiz
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.yalovamanset.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!