16 Şubat 2019 Cumartesi       Anasayfa  -  Reklam  -  Künye  -  İletişim
Siyaset  -   Çiftlikköy  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -   Firma
Rehberi
Son Dakika :
İntihar etti!   -    AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Öztabak   -   
YALOVA
      
 Anasayfa    >  Çiftlikköy
  Altınovalılar Derneği kuruldu   04.10.2018  
   Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, düzenlenen törenle hizmete girdi. İlçede yaşayan gençler tarafından kurulan dernek, Altınova’nın tüm değerlerini koruyup sahip çıkmayı amaçlıyor.
   

   Hürriyet Mahallesi Okullar Caddesi’ndeki dernek binasında gerçekleşen açılışta konuşan Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Özgür Demirel, “Tek amacımız, ilçemizin tüm değerlerini harmanlayarak Altınova’ya hizmet etmektir” dedi.

“Zenginliklerimizi koruyacağız”

  Yapılan araştırmalara göre Altınova’nın tarihinin Bizans ve öncesine dayandığını ifade eden dernek Başkanı Özgür Demirel: “Çok önemli değerlere sahibiz. Helenapolis Antik Kentimiz var. Osmanlı, devletleşmeye ilk adımını ilçemizde atmış. Osmanlı’nın en önemli devlet adamlarından Hersekzade Ahmet Paşa’nın külliyesi ve kabri ilçemizde. Türkiye’nin tek tapulu gölü Altınova’da. İlçemizde her yöreden insanlar kardeşçe tek vücut yaşıyor. Altınova olarak biz çok zenginiz. Bu zenginliklerimizi koruyarak, ilçemize hizmet edeceğiz” diye konuştu.

“Altınova göz bebeğimiz”

  Altınova’ya hizmet etmenin gururunu yaşadığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral: “İlçemiz adı gibi altın. Tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, sanayisiyle Altınova sadece bizim değil, ülkemizin göz bebeği. Dünyanın en büyük üçüncü asma köprüsü olan Osman Gazi Köprüsü ve Altınova Tersaneleri ilçemizin dünyaya açılan penceresi. 2 Kilometrelik sahilimiz ve kadınlar plajımız bölgemizin yaz turizmindeki yeni markası olma yolunda. Başta flamingolar olmak üzere binlerce kuşu misafir eden Hersek Lagünü ve kuş gözlem kulelerimiz, doğa turizmimizin en önemli ayağı olma yönünde. Yeni başlattığımız Tıbbı Aromatik Bitkiler Bahçesi Projemiz ise, ülkemizin en büyük değeri olacak nitelikte bir çalışma. Hersek bölgemizin her karışı tarih. Çoban Kale’miz ise tarihimize açılan yeni bir kapı. Biz Altınova’yı ve Altınovalıları çok seviyoruz. Ve hep birlikte Altınova için çalışıyoruz” diye konuştu.

“Altınovalı gençlerden oluştu”

  Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ nin açılışına; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Özgür Demirel başkanlığında kurulan Altınovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi, Fatih Çeviker, Mehmet Teke, Melih Soyçiçek, Adem Gümüşalan, Ercan Palaşoğlu, Hüseyin Argün, Muharrem Özkarabacak, Necip Özkarabacak, Serhat Aykalkan ve Turgut Özel’den oluştu.

 

      Köşe Yazarları


Ayhan Polat

Kalemin Gölgesi


Beldelerde hangi aday Belediye Başkanlığına yakın -1-
Emre Doğan
BERGMAN VE İNANÇ ÜZERİNE
Fikret Kır

Bakış Açısı


ARAÇ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİNE GİRİŞ
Fikret Şipal
ENDÜSRİ 4.0; BİR SEVR Mİ?LOZAN MI? YOKSA MARSHAL MI?
İdris Durmuş
ŞEHRİMİZ ÖNCELİĞİMİZ
Mesut Ay

Parantez


SEÇİME DAİR HASBİHAL
Nalan Büyük Akkan
Yeni nesil saç çıkartma yöntemleri
Nazmi KARAHASANOĞLU
CEP TELEFONU MESAİSİ
Şaban Kurtoğlu
İNSAN ÜZERİNDE DENEY
Turgut Açari
PAYLAŞMAK GÜZELDİR (2)


Copyright © 1995 - 2019
       Çiftlikköy   -    Diğer   -    Eğitim   -    Güncel   -    İlçeler   -    Kültür Sanat   -    Magazin   -    Sağlık   -    Siyaset   -    Spor   -          

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
Künye

Reklam

İletişim Bilgilerimiz
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.yalovamanset.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!