16 Şubat 2019 Cumartesi       Anasayfa  -  Reklam  -  Künye  -  İletişim
Siyaset  -   Çiftlikköy  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -   Firma
Rehberi
Son Dakika :
İntihar etti!   -    AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Öztabak   -   
YALOVA
      
 Anasayfa    >  Siyaset
  Olğun, “Vakit değişim vakti”   06.10.2018  
   Yalova Eğitim Birsen 1 Nolu Şube 5. Olağan Kongresi Delege Tanım Toplantısı, 6 Ekim Cumartesi günü, Uygulama Oteli’nde gerçekleşti.
   

  Eğitim Birsen Yalova Şubesi yönetim seçimi, 11 Ekim Perşembe günü yapılacak. Seçim hazırlıkları kapsamında, Yalova Eğitim Birsen 1 Nolu Şube 5. Olağan Kongre Delege tanıtım toplantısı gerçekleşti. Toplantıya, Yusuf Özkan ve Zekeriya Yayla da katıldı. Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü, Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şube Başkanı olan ve Eğitim Birsen Başkan Adayı Fatih Olğun, Eğitim Birsen yöneticilik serüveninde Yusuf Özkan ve Zekeriya Yayla’dan çok şey öğrendiğini ifade etti. Olğun: “Yalnızca sınıf sendikacılığı, ideolojik sendikacılık, siyasi partiye dayalı sendikacılık, dini söylemlere dayalı bir sendikacılık, Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın sendikal anlayışının kırmızıçizgileriydi. Günümüzde zeminden kayan bu çizgiler, bizlerin de kati surette kırmızı çizgilerimiz olacaktır. Bizlerin kırmızı çizgilerinde güçlünün değil; haklının, mazlumun, ezilenin yanında olmak esastır. Mevcut yönetimdeki arkadaşlar da bizim kardeşlerimiz, dava arkadaşlarımız. Kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden baskı ve etki altında bırakmadan süreci tamamlayacağız. Özgür ve bağımsız sendikacılığın, özgün örneklerini sunmak için adayız. Öğretmenler odasında ki sendikal farklılıkların ortadan kalkması adına, adımlar atarak diğer sendikalarla asgari müştereklerde buluşmaya, eğitim camiasının tamamının sorunlarının çözümü adına, gerektiğinde aynı masa etrafında buluşmaya gayret göstereceğiz” dedi.

Olğun, “Vakit, bir ve beraber olma vakti”

   İlk kez camia olarak çok adaylı bir seçime gidildiğini ama bu durumu bir şans olarak değerlendiren Olğun: “Eğitim camiamızın siz değerli üyelerinin kendi sivil toplum kuruluşlarının başkanını ve yönetimini seçebilme özgürlüğüne sahip olmanın bir söylenenin aksine hırs değil; gereklilik olduğuna inanıyoruz. Çok sesliliğin olmadığı bir sivil toplum kuruluşunun, tam manada amacına hizmet edemeyeceği apaçık bir gerçektir. Enaniyetten uzak, şov yapmadan, ayakları yere basan kendine güvenen kadromuzla inşallah bu bayrak yarışını önde tamamlayacak ve değişimi başlatacağız. Vakit, değişim vakti. Vakit, bir ve beraber olma vakti. Vakit, umutlarımızı ve yüreklerimizi birleştirme vaktidir” dedi.

Haber/ Fotoğraf : Yasemen Yeter

 

 

      Köşe Yazarları


Ayhan Polat

Kalemin Gölgesi


Beldelerde hangi aday Belediye Başkanlığına yakın -1-
Emre Doğan
BERGMAN VE İNANÇ ÜZERİNE
Fikret Kır

Bakış Açısı


ARAÇ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİNE GİRİŞ
Fikret Şipal
ENDÜSRİ 4.0; BİR SEVR Mİ?LOZAN MI? YOKSA MARSHAL MI?
İdris Durmuş
ŞEHRİMİZ ÖNCELİĞİMİZ
Mesut Ay

Parantez


SEÇİME DAİR HASBİHAL
Nalan Büyük Akkan
Yeni nesil saç çıkartma yöntemleri
Nazmi KARAHASANOĞLU
CEP TELEFONU MESAİSİ
Şaban Kurtoğlu
İNSAN ÜZERİNDE DENEY
Turgut Açari
PAYLAŞMAK GÜZELDİR (2)


Copyright © 1995 - 2019
       Çiftlikköy   -    Diğer   -    Eğitim   -    Güncel   -    İlçeler   -    Kültür Sanat   -    Magazin   -    Sağlık   -    Siyaset   -    Spor   -          

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
Künye

Reklam

İletişim Bilgilerimiz
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.yalovamanset.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!