16 Şubat 2019 Cumartesi       Anasayfa  -  Reklam  -  Künye  -  İletişim
Siyaset  -   Çiftlikköy  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -   Firma
Rehberi
Son Dakika :
İntihar etti!   -    AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Öztabak   -   
YALOVA
      
 Anasayfa    >  Güncel
  MÜSİAD YALOVA’da Başkan değişliği   11.10.2018  
   Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Yalova’da görev süresi dolan Abdullah Yanık, Yönetim Kurulu başkanlığını Adem Saruhan’a devretti.
   

Önceki akşam, görevi yeni devralan Adem Saruhan başkanlığında MÜSİAD YALOVA ve GENÇ MÜSİAD üyeleri; geçtiğimiz hafta yapılan değişiklik sonrası Yeni Yönetim Devir Teslimi ve bu minvalde önceki dönem MÜSİAD YALOVA Başkanı Abdullah Yanık onuruna verilen yemekte buluştu. 2010 yılından yedi iş adamı ile yola çıkarak; MÜSİAD YALOVA’nın kurucu başkanlığını yapan Abdullah Yanık, MÜSİAD’ın ilimizde bilinirliği, GENÇ MÜSİAD’ın kurulması, Derneğin Şube olma aşamasına getirilmesi, ayrıca başkanlığı süresince yürüttüğü birçok bölgesel proje ve etkinliklere imza attı.  Onuruna verilen yemekte plaket töreninden sonra söz alan Abdullah Yanık:“Sivil Toplum Örgütlerinin dinamik yapısının sürdürülebilirliği için yeni yüzler; yeni yönetimler ivme ve heyecan kazandıracaktır. Bu anlamda; başkanlık görevimi gönül rahatlığı ile Adem Saruhan’a devretmenin huzurunu, MÜSİAD Yalova Platformu ile çok değerli dostlar kazanmanın gururunu yaşıyorum. Şahsıma her daim destek olan yönetimdeki arkadaşlarıma ve tüm MÜSİAD YALOVA üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. MÜSİAD ve GENÇ Müsiad üyelerinden oluşan ‘Hazirun’ da tek tek söz alarak Başkanlığı devreden Abdullah Yanık’a göstermiş olduğu fedakarlıklar için teşekkürlerini sunup yeni MÜSİAD YALOVA Başkanı Adem Saruhan’a hayırlı olsun temennisinde bulundu. Kapanış konuşmasını yapan Adem Saruhan;“MÜSİAD’ın kurulması ve bu günlere gelmesinde emeği olan başta Abullah Yanık’a ve dönemin Yönetim Kurulu üyelerine ayrıca teveccühlerinden ötürü MÜSİAD YALOVA başkanlığı için teşvik ve takdirde bulunan tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Hep beraber Yalova’da MÜSİAD’ı çok daha ileri taşımak Misyon’umuzun gereği. İlimize ve ülkemize hizmet etmek için bayrağı devraldık. MÜSİAD’ın tecrübe rezervi ve siz değerli üyelerimizin dışında yeni katılacak üyelerle birlikte inşallah ilimize ve ülkemize hizmetimiz devam edecektir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Adem Saruhan kimdir?

1973 Almanya doğumlu olan Adem Saruhan, aslen Rizelidir. Ailesi 1935 Yılında Rize’den Yalova yerleşmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Yalova’da tamamlayan Saruhan; Sosyal Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ticari hayata lise yılları ile başlayan Adem Saruhan; Kuruluşu 1989 yılına dayanan ve gıda sektöründe Yalova’da hizmet veren Saruhanlar Ticaret. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. İş adamı kimliğinin yanı sıra sosyal sorumluk gereği birçok dernek ve sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev almaktadır.

Yalova Toptancılar Gıda Sitesi Başkanlığı, Yalova İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, YACDER Yalova Cami Yaptırma Derneği Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Aynı zamanda, 2014 Yılından beri MÜSİAD YALOVA Üyesi olan Adem Saruhan MÜSİAD YALOVA Başkanlığını yapmaktadır. Spora olan düşkünlüğü ile bilinen Adem Saruhan Fenerbahçe Kongre üyesi olup evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

      Köşe Yazarları


Ayhan Polat

Kalemin Gölgesi


Beldelerde hangi aday Belediye Başkanlığına yakın -1-
Emre Doğan
BERGMAN VE İNANÇ ÜZERİNE
Fikret Kır

Bakış Açısı


ARAÇ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİNE GİRİŞ
Fikret Şipal
ENDÜSRİ 4.0; BİR SEVR Mİ?LOZAN MI? YOKSA MARSHAL MI?
İdris Durmuş
ŞEHRİMİZ ÖNCELİĞİMİZ
Mesut Ay

Parantez


SEÇİME DAİR HASBİHAL
Nalan Büyük Akkan
Yeni nesil saç çıkartma yöntemleri
Nazmi KARAHASANOĞLU
CEP TELEFONU MESAİSİ
Şaban Kurtoğlu
İNSAN ÜZERİNDE DENEY
Turgut Açari
PAYLAŞMAK GÜZELDİR (2)


Copyright © 1995 - 2019
       Çiftlikköy   -    Diğer   -    Eğitim   -    Güncel   -    İlçeler   -    Kültür Sanat   -    Magazin   -    Sağlık   -    Siyaset   -    Spor   -          

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
Künye

Reklam

İletişim Bilgilerimiz
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.yalovamanset.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!