16 Şubat 2019 Cumartesi       Anasayfa  -  Reklam  -  Künye  -  İletişim
Siyaset  -   Çiftlikköy  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -   Firma
Rehberi
Son Dakika :
İntihar etti!   -    AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Öztabak   -   
YALOVA
      
 Anasayfa    >  Eğitim
  Şenyurt, “Değişim hayatın bir parçasıdır”   11.10.2018  
   "Dünya Ruh Sağlığı Günü" nedeniyle Yalova Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Psikolojik Dayanıklılık Eğitimi yoğun ilgi gördü.
   

   Yalova Üniversitesi, "Dünya Ruh Sağlığı Günü" nedeniyle düzenlenen Psikolojik Dayanıklılık Eğitimi’ne ev sahipliği yaptı. Rektörlük konferans salonunda Psikiyatri Uzmanı Dr. Meltem Vural Şenyurt tarafından verilen eğitime, Yalova Üniversitesi akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Psikolojik olarak dayanıklı olmanın yolları hakkında bilgiler veren Dr. Meltem Vural Şenyurt kişisel gelişimi destekleyecek çözümlerden bahsetti. Dayanıklı olmak için gereken ilkelerden söz eden Şenyurt, “Dayanıklılık için yetenek ve özgüven, çevre ile iyi ilişkiler kurmak, iyi bir amaca ve plana sahip olmak, uyum sağlama ve pes etmeme becerilerini geliştirmek gerekir” diye konuştu.

“Dayanıklılığı nasıl arttırabiliriz?”

    Edison ve Van Gogh'un başarı hikayelerinden örnek veren Şenyurt, “Dayanıklılığı nasıl arttırabiliriz?” sorusunu ise “Kendinize güvenin, güçlü yanlarınızı bulmaya çalışın ve bunları her fırsatta geliştirin. Bilginizi arttırın, ne isterseniz okuyun ama mutlaka okuyun. Etrafınızdakilerle iyi ilişkiler kurun ve yeni bağlantılar bulmaya önem verin. Başkalarına yardım edin, zorlukları ve krizleri aşılmaz dağlar gibi görmeyin, sorumluluk almaktan çekinmeyin” ifadelerini kullandı. Hedef koymanın önemi üzerinde duran ve öğrencilere tavsiyeler veren Şenyurt, “Değişim hayatın bir parçasıdır. Olumlu değişiklikleri fırsat bilin, hedef koyun ve hedef doğrultusunda ilerleyin. Bedeninize iyi bakın, spor yapın, uykunuzu ihmal etmeyin” dedi. Yoğun ilgi gören eğitim, akademisyen ve öğrencilerden gelen soru ve görüşlerle birlikte sona erdi.

 

 

 

 

      Köşe Yazarları


Ayhan Polat

Kalemin Gölgesi


Beldelerde hangi aday Belediye Başkanlığına yakın -1-
Emre Doğan
BERGMAN VE İNANÇ ÜZERİNE
Fikret Kır

Bakış Açısı


ARAÇ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİNE GİRİŞ
Fikret Şipal
ENDÜSRİ 4.0; BİR SEVR Mİ?LOZAN MI? YOKSA MARSHAL MI?
İdris Durmuş
ŞEHRİMİZ ÖNCELİĞİMİZ
Mesut Ay

Parantez


SEÇİME DAİR HASBİHAL
Nalan Büyük Akkan
Yeni nesil saç çıkartma yöntemleri
Nazmi KARAHASANOĞLU
CEP TELEFONU MESAİSİ
Şaban Kurtoğlu
İNSAN ÜZERİNDE DENEY
Turgut Açari
PAYLAŞMAK GÜZELDİR (2)


Copyright © 1995 - 2019
       Çiftlikköy   -    Diğer   -    Eğitim   -    Güncel   -    İlçeler   -    Kültür Sanat   -    Magazin   -    Sağlık   -    Siyaset   -    Spor   -          

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
Künye

Reklam

İletişim Bilgilerimiz
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.yalovamanset.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!